Ing. Richard Stříbný

Astrologické okénko na Poradci-sobě.cz

 • Kategorie

 • Astrologické okénko pro období od 1. do 31.10. 2011

  Mundánní konstelace

  Do 10. října bude ekliptikou postupovat čtyřkonjunkce Slunce, Merkur, Venuše a Saturn ve znamení Vah, Mars pohybující se ve znamení Lva bude v napětí s Jupiterem ve znamení Býka. V důsledku toho by lidé měli být schopni a ochotni investovat do zkrášlení a zpříjemnění života svého i svých partnerů. Jupiter v Býku pod tlakem Marse v mnohých duších probudí chuť žít nad poměry a nakupovat věci příliš luxusní a v podstatě nepotřebné. V tomto čase se mohou dobře prodávat drahá umělecká díla, značkové oblečení, kvalitní potraviny a vína, design nábytek či šperky. Komoditní burzy mohou provádět velké obchody s mědí. ( Vahám vládne Venuše, což je astrologická analogie mědi ).

  Ve druhé říjnové dekádě bude již Merkur a Venuše ve znamení Štíra, lidé budou již opatrnější a pečlivě vážící, do čeho svůj volný kapitál vloží. Při troše obezřetnosti se mohou vyplatit investice do ocelářství, strojírenství a zbrojního průmyslu. Mezi 14. a 17. říjnem však bude Merkur s Venuší v opozici na Jupitera v Býku, takže se zvyšuje riziko špatného odhadu vývoje kurzů akcií, nutná je opatrnost a nepanikařit při poklesech. Až do 25. října mundánní konstelace přejí investicím do zabezpečovacích či šifrovacích systémů, obchody by se měly hýbat zejména zbrojařům, ocelářům a prodejcům antivirových programů.

  Kritická situace z pohledu astrologického nastává mezi 26. říjnem a 1. listopadem, kdy se planety seskupí do velmi nebezpečných konstelací, za kterých není radno riskovat. Svět může očekávat velmi dramatické děje v přírodě i ve společnosti, které se negativně projeví i ve světové ekonomice. Vyloučit nelze teroristické činy, které mohou evokovat válečné konflikty, možné jsou převraty či pády vlád doprovázené velkými výkyvy v kurzech měn a poklesem burzovních indexů. ( Merkur s Venuší ve Štíru v napětí s Marsem ve Lvu a s Neptunem ve Vodnáři ).

  Konstelace specifické pro Českou republiku

  Celkově by měl být říjen ( až do 24.10. ) pro naši republiku z astro-ekonomického hlediska měsíc vcelku úspěšný, kdy by kurz naší měny měl spíše stoupat, obchody se budou hýbat a lidé ochotni své úspory investovat do vyvážených projektů, z kterých se dá rychle vycouvat. Náš průmysl i bankovní systém by měl vcelku šlapat, produktivita práce bude stoupat a obchody se budou hýbat. Politikům se může dařit prosadit rozumné reformní kroky a nalézt pro to konsensus. Pak se bohužel nad naši republiku obrazně řečeno přiženou astrologická mračna a mezi 27. říjnem a 6. listopadem je pro nás situace kritická. Dramatické děje v cizině i u nás mohou vést k propuknutí určité paniky, k bezhlavým výprodejům a k následným poklesům cen akcií či kurzů měn.

  Nejlepší okamžiky

  Nejlepší časy pro investice, pro podpisy významných smluv a pro důležitá jednání nastávají mezi 8.30 hod až 9.30 hod, mezi 13.15 hod až 14.15 hod a mezi 18.15 až 19.15 hod, kdy se pozitivně působící planety ( Merkur, Jupiter a Venuše ) dostávají do významných pozic.

  horoskop

  horoskop rijen 2011