Ing. Richard Stříbný

Astrologické okénko na Poradci-sobě.cz

 • Kategorie

 • Astrologické okénko pro období od 1. do 31.12. 2011

   

  Mundánní konstelace

  Prvek pro ekonomiku z pohledu astrologického velmi významný – Merkur bude z pohledu geocentrického retrográdním až do 14. prosince. A Merkurova retrogradita není obvykle pro světovou ekonomiku dobrou zprávou, jelikož výměna zboží i informací se zpomaluje. Takže obchodníci v tomto předvánočním čase nebudou mít pravděpodobně takové žně jako obvykle. Navíc zřejmě budou v první prosincové dekádě chřestit zbraně a dá se očekávat stoupání napětí v mezinárodních vztazích. Extrémisté ze znepřátelených stran se pokusí rozdmýchávat doutnající konflikty svými výroky i činy. Slunce s Merkurem ve znamení Střelce bude v napětí s Marsem ve znamení Panny a to nevěstí mnoho dobrého pro diplomacii, pro mezinárodní obchod a pro náboženskou toleranci. Navíc 10. prosince dojde k úplnému zamění Luny, citliví jedinci budou podráždění a unáhleně reagující na podněty. Ani druhá prosincová dekáda až do 18. včetně nepřináší z pohledu astrologické pozitivní energie pro chuť investovat či utrácet za drahé dárky ( Venuše bude v kvadratuře na Saturna) . Ještě nejlepší konstelace vybuzující v lidských duší chuť investovat či nakupovat nastávají od 19. do 23. prosince, kdy se alespoň částečně mohou obchodníci či finanční poradci zhojit po předchozích méně příjemných časech.

  Konstelace specifické pro Českou republiku

  Dominantní konstelací pro naši republiku je přechod Saturna přes Venuši v jejím horoskopu, a to pravděpodobně přinese velkou opatrnost jak větších investorů tak obyčejných lidí při utrácení v tomto předvánočním čase. Ještě nejlepší konstelace pro důležitá jednání s potenciálními investory v Česku nastávají mezi 5. a 11. či mezi 15. a 19. prosincem.

   

  Nejlepší okamžiky

  Nejlepší časy pro investice, pro podpisy významných smluv a pro důležitá jednání nastávají mezi 9.30 hod až 10.15 hod, mezi 10.45 hod až 12.00 hod, mezi 13.30 až 14.15 hod, mezi 17.30 hod a 18.15 hod kdy se pozitivně působící planety ( Merkur, Jupiter a Venuše ) dostávají do významných pozic.

   

  horoskop