Ing. Richard Stříbný

Astrologické okénko na Poradci-sobě.cz

 • Kategorie

 • Astrologické okénko pro období od 1. do 31.1. 2012

  Mundánní konstelace

  Prvek pro ekonomiku z pohledu astrologického velmi významný – Merkur se bude pohybovat až do 8. ledna na konci znamení Střelce a hlavně v prvních lednových dnech bude v napětí s Marsem ve znamení Panny, což přinese velkou nejistotu na burzách a velké výkyvy v obchodech. Trhy budou volatilní, přicházet ze zahraničí budou protichůdné zprávy, takže to bude nahoru dolů. Vcelku stabilní období nastává z hlediska astrologického mezi 10. a 17. lednem, kdy by se trhy měly stabilizovat a investoři by mohli volný kapitál vkládat např. do podhodnocených stavebních projektů, do nemovitostí vhodných pro podnikání či do perspektivních pozemků. Na ekliptice budou převládat zemské, racionálně působící konstelace. 20. ledna v 17.09 hod přechází Slunce ze střízlivého, zemského znamení Kozoroha do dynamičtějšího a vzdušného znamení Vodnáře a 27. ledna v 19.11 hod jej bude následovat i Merkur. Díky tomu by měl ve společnosti zavanout nový vítr a lidé by měli být ochotní více zariskovat při investicích do akcií firem produkujících moderní technologie a zejména pak do firem vyrábějících výpočetní a komunikační techniku. Nejnáročnější konstelace, při kterých nebude s investory kloudná řeč nastávají 18., 19., 26. a 27. ledna, kdy se nejprve Slunce a posléze i Merkur ocitnou v obtížné vazbě se Saturnem. A za těchto konstelací jsou lidé obvykle chladnější, hůře komunikující a málo velkorysí. Ochladit se může i v přírodě a nelze vyloučit v těchto dnech ani zemětřesení, sesuvy půdy či průmyslová neštěstí.

   

  Konstelace specifické pro Českou republiku

  Do 18. ledna převládají vcelku harmonické konstelace naznačující rozumné kroky vlády směřující ke stabilizaci naší ekonomiky, naši investoři budou mít pravděpodobně v duši mírný optimismus a půjdou do investic s minimálním rizikem. Od 18. ledna pak budou konstelace specificky ovlivňující dění v naší republice velmi protikladné a až do konce ledna lze očekávat velké výkyvy jak v kurzu naší měny tak v obchodování na burze. Tlaky na zvyšování státního dluhu budou sílit a nelze vyloučit ani stávky či stávkové pohotovosti ze strany odborů. Až do poloviny února bude astro-ekonomická situace pro naši republiku jako na houpačce.

   

  Nejlepší okamžiky

  Nejlepší časy pro investice, pro podpisy významných smluv a pro důležitá jednání nastávají mezi 9.00 hod až 9.30 hod, mezi 11.00 hod až 11.45 hod, mezi 14.00 až 15.00 hod, mezi 17.45 hod a 19.15 hod kdy se pozitivně působící planety ( Merkur, Jupiter a Venuše ) dostávají do významných pozic.

   

  horoskop obrazek