Ing. Richard Stříbný

Astrologické okénko na Poradci-sobě.cz

 • Kategorie

 • Astrologické okénko pro období od 1. do 28.2. 2014

  Mundánní konstelace – platné pro celý svět

  Prvek pro ekonomiku z pohledu astrologického velmi významný – Merkur se bude pohybovat až do 13. února ve svém exilu ve znamení Ryb a navíc se stává od 6. února z pohledu geocentrického retrográdním, a to je astrologická situace, za které poněkud vázne výměna informací i zboží. Obvykle to zpomalí pohyb na cestách virtuální i reálných, světová ekonomika zpomaluje, objemy obchodů a burzovní indexy klesají. A jelikož bude Merkur retrográdní až do konce února, jeví se z astrologického hlediska pravděpodobné, že i u investorů nebude panovat zrovna optimistická nálada a únor se nezapíše do ekonomických statistik zrovna pozitivním způsobem.

  Astrologická situace se poněkud vylepší návratem Merkura do znamení Vodnáře 13.února ve 4.29 hodin. Merkur zde setrvá až do 17. března. A s výjimkou 18. – 19. února nebude v disharmonických vazbách s ostatními planetami, takže se dá předpokládat, že se zejména mezi 13. a 22. únorem začnou hýbat obchody s akciemi firem produkujících moderní technologie, a to zejména poli komunikační a výpočetní techniky. Na trh mohou být uvedeny akcie nových a přitom velmi perspektivních firem. Světlo světa mohou spatřit převratné novinky vědy a techniky, které změní na trzích rovnováhu sil. Mezi 22. a 28. únorem pak bude Jupiter ve znamení Raka v napětí s Uranem ve znamení Berana, takže lze předpokládat krachy významných firem a poklesy na akciových trzích.

  Nejlepší dny pro důležitá jednání či pro podpisy významných smluv nastávají 14.-16. února, kdy se na ekliptice uzavírají harmonické planetární konstelace. Naopak poněkud nebezpečnější konstelace budou působit 10.,11., 18.,19., 24. až 28. února.

   

  Konstelace specifické pro Českou republiku

  Astrologická situace v naší republice poněkud zkomplikuje tranzitující Saturn ve znamení Štíra, který se zastaví mezi 23. a 24. stupněm znamení Štíra, což je citlivý bod pro horoskop naší republiky, jelikož Saturn odtud zapůsobí napěťově jak na Urana republiky ve znamení Vodnáře ve druhém domě tak na Lunu republiky ve znamení Lva v domě osmém. Ve druhé půli února a v první půli března tak mohou přijít rány pro naši ekonomiku jako jsou např. prohrané arbitráže, menší objemy obchodů na burze, nepřízeň počasí či menší výběr daní. Možné jsou stávky či demonstrace nespokojených zaměstnanců určitých oborů, do potíží se mohou dostat i energetické či strojírenské firmy.

  Více úspěchů na poli mezinárodních vztahů a ekonomickém se dá předpokládat v první únorové dekádě, kdy tranzitující planety vytvoří harmoničtější planetární vazby s tělesy v horoskopu naší republiky.

   

  Nejlepší okamžiky

  Nejlepší časy pro investice, pro podpisy významných smluv a pro důležitá jednání nastávají mezi 9.15 hod a 10.00 hod, rovněž mezi 12.00 hod a 13.30 hod, mezi 20.00 hod a 21.30 hod SEČ, kdy se pozitivně působící planety ( Merkur, Jupiter a Venuše ) dostávají do významných pozic.

  horoskop únor 2014

  Štítky: ,