Ing. Richard Stříbný

Astrologické okénko na Poradci-sobě.cz

 • Kategorie

 • Chronoekonomická analýza březen 2018

  První tři březnové dny ovlivní sentiment trhů úplněk, takže se dá očekávat velká volatilita cen akcií a to zejména firem produkujících jak lihové tak nealkoholické nápoje, rozkolísat se také mohou ceny ropy a ropných derivátů. Na straně druhé pozitivně na nákupy luxusního zboží a módních doplňků zapůsobí chronom mezi Venuší a Jupiterem.

  4. až 7. března chronom Slunce s Neptunem přeje investicím do kvalitních uměleckých děl a do akcií filmových a hudebních studií.

  8. až 10. března se mění kvalita času a díky četnějších ohnivým chronomům by mělo dojít k oteplení ve sféře mezinárodního obchodu i v přírodě. Pozitivní impulzy by měly dostávat akcie velkých cestovních agentur, zbrojařských či ocelářských koncernů a bezpečnostních agentur.

  10. až 13. března zapůsobí nebezpečný chronom Merkura s Venuší vůči Saturnu a díky tomu se mohou rozkolísat ceny nemovitostí a stavebních materiálů. Nejsou vyloučeny ani zemětřesení, sesuvy půdy či závaly v dolech. Lidé budou na své úspory pravděpodobně opatrnější a nebude se jim chtít investovat do nejistých podniků. Komunikace a výměna zboží může v těchto dnech poněkud váznout.

  14. až 20. března se dají očekávat zvýšené objemy prodaných ropných produktů, zbraní, oceli a stoupat by mohly akcie zbrojařských a leteckých koncernů, oceláren a stavebních firem.

  21. až 31. března se zvýší napětí mezi úsekem Berana a Kozoroha, což zvýší riziko teroristických útoků, extrémisté se pokusí svými výroky a činy rozdmýchat doutnající válečné konflikty. Ve světě může řádit ohnivý a zemský živel, což může vést k rozkolísání cen surovin. Vyloučit nelze výbuchy sopek nebo zemětřesení.

  Druhou půli března a začátek dubna ovlivní náročný chronom Urana vůči Venuši republiky, kdy můžeme očekávat politickou nestabilit, právní mezinárodní bitvy či arbitráže, které vyženou daňovým poplatníkům dosti peněz z kapes. Náš stát může být obviňován z nedodržování podepsaných dohod a smluv jak ze strany Evropské unie, tak ze strany soukromých investorů.