Ing. Richard Stříbný

Astrologické okénko na Poradci-sobě.cz

 • Kategorie

 • Chronoekonomická analýza květen 2018

  1. až 7. května budou situaci na světových trzích ovlivňovat vcelku stabilní chronomy přející konzervativním investicím do zboží trvalejší hodnoty či do nemovitostí.

  7. až 9. května se zvýší riziko setkání s podvodníky a mnozí investoři mohou podlehnout mámení slibů rychlých zisků. Obchodníci s luxusním zbožím si zřejmě budou spokojeně mnout ruce. Působit bude totiž Jupiterův chronom svádějící k životu nad poměry.

  11. až 12. května se na ekliptice uzavře silný chronom mezi Merkurem a Marsem, při kterém mohou chřestit zbraně či řádit teroristé, což může polekat investory.

  Mezi 13. až 18. květnem pak situaci v přírodě, ve společnosti i na světových trzích silně ovlivní mimořádně dramatický chronom ( Mars kvadrát Uran ), za kterého zpravidla padají letadla, kolabuje doprava, vybuchují sopky, přichází zemětřesení, možné jsou i cyklóny, tornáda a kolapsy rozvodných či počítačových sítí a to včetně sítí pro internetové bankovnictví. Může se objevit nový počítačový virus, který napáchá mnoho škod. Trhy mohou zažít otřesy, některé firmy nebo finanční instituce nemusí následné děje přežít.

  21. – 31. května pak pozitivně ovlivní pomalu působící chronom přející firmám produkujícím jak lihové tak nealkoholické nápoje, obchody s ropou a s ropnými deriváty by se měly roztáčet ve velkých objemech. Soupat by mohly také akcie firem se zábavním průmyslem, filmových a hudebních studií.

  Chronomy specificky ovlivňující dění v naší republice jsou mezi 1. a 8. či mezi 22. a 24. květnem vcelku harmonické a měly by našemu státu přinášet úspěchy na poli ekonomickém i v mezinárodních vztazích. Avšak mezi 10. až 17. nebo 25. až 29. květnem se projeví nepříznivé chronomy, které mohou přinést komplikace vnitropolitické i v mezinárodním obchodě.