Ing. Richard Stříbný

Astrologické okénko na Poradci-sobě.cz

 • Kategorie

 • Chronoekonomická analýza prosinec 2018

  Prvních šest prosincových dnů ovlivní sentiment trhů negativně působící chronom Marse se Sluncem, který pravděpodobně vnese do přírody i do mezilidských vztahů velké napětí. Lze očekávat řádění živlů přírodních i teroristických, které rozkolísají burzovní indexy. Chřestit mohou zbraně jak obrazně ve společenském styku, tak v určitých lokalitách doslova. Mohou nastat děje, které poškodí cestovní ruch a mezinárodní obchod. Následně se může rozkolísat cena ropy a ropných derivátů, velké výkyvy lze očekávat u kurzů akcií vodárenských společností a akcií firem produkujících lihové i nealkoholické nápoje. ICHE očekává děje vedoucí k větším investicím do bezpečnosti a do armádní výzbroje.

  Od 7. prosince by se chronoekonomická situace měla díky přímému běhu patrona obchodníků Merkura začít vylepšovat, zablokované a patové situace při důležitých jednáních by se mohly začít odblokovávat, obchody se začnou více hýbat a pozvolna by na trzích měla převládat býčí nálada, která by měla vydržet až do vánočních svátků.

  15. až 17. prosince zapůsobí chronom Saturna přející nákupům zboží trvalejší hodnoty a spíše praktických věcí.

  18. až 23. prosince budou ovlivňovat dění na burzách velmi pozitivně působící chronomy přející investicím do akcií firem produkujících moderní technologie, do akcií ropných koncernů či do akcií firem vyrábějících lihové i nealkoholické nápoje. Měla by panovat býčí nálada. I maloobchodníci by si měli spokojeně mnout ruce, obchody by měly praskat ve švech, padat by měly rekordy prodejců elektroniky, jídla i dalšího spotřebního zboží.

  27. až 31. prosince to již tak slavné s objeme obchodů nebude. Nicméně nepůsobí ani nijak kladné či záporné chronomy, měl by panovat relativní klid.

  15. až 17. prosince budou dění v našem státě specificky ovlivňovat náročné chronomy, při kterých může být naše veřejnost pobouřena haváriemi v hromadné dopravě, násilnými trestnými činy a loupežemi. Mimo tyto dny by to však pro naši republiku měl být z pohledu ekonomického i politického velmi úspěšný měsíc, lid by měl mít vcelku optimistickou náladu a příliš nešetřit na dárcích pro své milé. Mohou být podepsány významné mezinárodní smlouvy o kulturní a hospodářské spolupráci. Mnout ruce si pravděpodobně budou producenti i prodejci nápojů a ropných produktů.