Ing. Richard Stříbný

Astrologické okénko na Poradci-sobě.cz

 • Kategorie

 • Chronoekonomická analýza únor 2019

  První únorovou dekádu velmi pozitivně ovlivní Uranské chronomy s Merkurem a s Venuší, za kterých lze očekávat růst akcií firem produkujících moderní technologie podporující letectví a kosmonautiku, dařit by se mělo i softwarovým firmám. Ve výprodejích by se měly dobře prodávat mobily, počítače a elektricky napájené stroje. Vzhledem k silnému působení chronomu Jupitera ve Střelci ICHE očekává zvýšenou pravděpodobnost zažehnání obchodních válek a nalezení rozumných kompromisů při řešení obchodních sporů.

  Mezi 11. a 15. únorem situaci na burzách dramaticky ovlivní poněkud výbušnější chronom Marse s Uranem, při kterém může dojít k velkým výkyvům v kurzech akcií i burzovních indexů.

  Mezi 16. a 20. únorem by mělo dojít z chronoekonomického hlediska ke stabilizaci trhů a k zmenšení volatility. Růst by měly kurzy akcií bank a finančních společností, pozitivní impulzy by měly dostat akcie firem ropných společností, filmových studií a dveloperských firem.

  21. až 23. února chronom Merkura s Jupiterem naznačuje možnost výprodejů vedoucích ke zkorigování cen nadhodnocených akcií či měn.

  26. až 28. února by se měly obchody hýbat ve větších objemech, investoři by neměli stát u zdi.
  Chronomy specificky ovlivňující dění v naší republice v únoru 2019 jsou značně rozporuplné. V první půli února Saturnův chronom vůči Jupiteru republiky naznačuje možnost prohraných mezinárodních arbitráží či vypovězení již podepsaných smluv. Náš vývoz by mohl klesat či stagnovat, ve druhé půli tohoto měsíce by se opět obchody mohly rozhýbat.