Ing. Richard Stříbný

Astrologické okénko na Poradci-sobě.cz

 • Kategorie

 • Chronoekonomická analýza květen 2019

  1. květen bude ovlivňovat problematicky působící chronom mezi Merkurem a Saturnem, který akceleruje napětí ve společnosti a může vyvolat v určitých částech obyvatelstva nespokojených se svou ekonomickou situací chuť vyrazit do ulic a dát veřejně najevo své názory.

  2. a 3. května by se obchody měly díky pozitivnímu chronomu Merkura s Jupiterem hýbat, jsou to dny ideální pro důležitá jednání a pro podpisy významných smluv.

  Mezi 4. a 7. květnem ICHE ( Institut chronoekonomie ) očekává inicializaci další vlny obchodních válek a mezinárodních sporů, které mohou vyústit ve zdražování produktů i surovin. Nepříznivý chronom mezi Marsem a Jupiterem, rovněž pak mezi Venuší a Saturnem nevěstí mnoho dobrého pro světový obchod a pro mezinárodní spolupráci. Profitovat však z této nestability mohou zbrojařské koncerny a firmy podporující bezpečnost.

  8. až 22. května budou dění na burzách, v mezinárodní politice i v mezinárodním obchodě ovlivňovat vcelku harmonicky působící chronomy, za kterých se situace stabilizuje a je tu velká pravděpodobnost býčích nálad investorů. Dá se očekávat růst akcií stavebních firem, developerů, finančních společností a bank. Lidé by měli mít pozitivní nálady a měli by ochotně investovat své úspory do věcí kvalitních trvalejší hodnoty např. do nemovitostí či do uměleckých děl. Vzhledem k tomu, že v těchto dnech se projeví výrazné chronomy Urana, lze předpokládat, že světlo světa spatří převratné novinky vědy a techniky, které změní na světových trzích rovnováhu sil. Může také dojít k růstu kurzů kryptoměn.

  29. až 31. května není vzhedem k problematicky působícímu chronomu Neptuna zrovna ideální čas pro větší investice a pro důležitá jednání, stoupne riziko setkání s podvodníky.

  Chronomy specificky ovlivňující dění v naší republice v květnu 2019 jsou značně rozporuplné. V první květnové dekádě by se na našem území měly obchody hýbat a náš stát může zaznamenat úspěchy na poli mezinárodních vztahů i ve sféře ekonomické. Pak však bohužel mezi 12. a 25. květnem přichází velmi náročné chronomy, za kterých by mohla přijít nestabilita politická i ekonomická. Vyloučit nelze ani tlaky na odvolání některých ministrů, významných úředníků či přímo celé vlády, odhaleny mohou být další případy korupce ve vysokých kruzích. Dojít může k rozkolísání kurzu naší měny a burzovního indexu.